Herní systém 2012 - netradiční pro 9 týmů

Přihlášené týmy budou ROZDĚLENY do tří výkonnostních košů podle jejich umístění v posledních dvou ročnících turnaje:

1. koš: Orchis, Red Devils, Bohunice

2. koš: Záchranáři Brno, Znojmo, Bjankoneri

3. koš: Milosrdní, Raci, New Town

Z těchto košů budou NALOSOVÁNY tři tříčlenné základní skupiny ("A", "B", "C") tak, aby v každé skupině byl právě jeden zástupce z každého koše:

skupina A: Orchis - Záchranáři - Raci

skupina B: Red Devils - Bjankoneri - Milosrdní

skupina C: Bohunice - Znojmo - New Town

V základních skupinách hraje každý s každým DVAKRÁT, aby se dalo méně prostoru náhodě - již tady jde o hodně. Délka zápasu v základní skupině je 12 minut. (Princip dvojzápasu "doma/venku", kdy při rovnosti gólů platí gól vstřelený na hřišti soupeře za dva, se zde NEUPLATŇUJE.)

Mužstva, která skončila po zápasech základní skupiny na třetích místech, hrají obdobným způsobem mezi sebou o 7., 8. a 9. místo. Zde se hraje jednokolově 15 minut. (skupina D)

Mužstva, která skončila po zápasech základní skupiny na prvních, resp. druhých místech, postupují do čtvrtfinále, která se hrají opět formou tříčlenných skupin (každý s každým 1x15 minut):

Čtvrtfinálová skupina E:  A1 - B2 - C1

Čtvrtfinálová skupina F:  A2 - B1 - C2

Třetí z obou skupin mohou hrát zápas o 5. a 6. místo, budou-li chtít. Alternativně penalty.

Dále jednoduché play-off: mužstva, která skončila ve čtvrtfinálových skupinách na prvních a druhých místech, si to rozdají do kříže (E1-F2, F1-E2).

Poražení z obou zápasů hrají spolu o třetí místo, vítězové potom o zlato.